Piękne Tatry

Noclegi

pasmem Magury Spiskiej

http://podwierzba.eu/uploads/galeria/arena-jaworki.jpgJednym z najpiękniejszych tudzież w najwyższym stopniu tajemniczych pasm górzystych w Polsce jest smuga Pienin, charakteryzujące się strzelistymi kondycjami skalnymi ukształtowanymi przeważnie spośród wapieni jurajskich. Od momentu południa Pieniny graniczą z pasmem Magury Spiskiej, zaś od czasu północy spośród Gorcami dodatkowo Pasmem Radziejowej. Przepływająca na mocy całkowite Pieniny jedna spośród najogromniejszych górskich rzek w Polsce - Dunajec, dzieli je na trójka cząstek: Pieniny Spiskie rozciągające się pomiędzy Dursztynem natomiast Niedzicą z najwyższym grzbietem War (883 m n.p.m.), Pieniny Stosowne poziome między Czorsztynem tudzież Szczawnicą natomiast Ciasne Pieniny rozciągające się między Dunajcem na wysokości Szczawnicy tudzież przełęczą Porcjuje na wschodzie.

http://podwierzba.eu/uploads/galeria/biala-woda.JPG

Najbardziej poetyczne tudzież znane są Pieniny Godziwe spośród najważniejszym wierchem - Okrąglicą (982 m n.p.m.), należącą aż do masywu Trzech Koron. Osobliwie wiodący prym daszek Pienin znajduje się w Pieninach Małych plus istnieje nim Podniosła (1052 m n.p.m.).Z czubków Trzech Fermat przedłuża się olśniewająca gama jednostkowej w wielkości europejskiej atrakcji turystyczno-krajobrazowej rejonu - spływu tratwami przełomem Dunajca.Początkowo spływ startował się u podnóży niedzickiego zamku w Zwrocie Czorsztyńskim aliści w związku z budową tamie także afektowanych zasobników wodnych, molo flisacką przeniesiono do Sromowiec Wyżnych-Kątów.

http://podwierzba.eu/uploads/galeria/czerklasz1.jpg

Owo przed chwilą spośród tego miejsca raz w roku, odkąd kwietnia do końca października startują spływ drętwymi tratwami wpędzeni w swoim zawodzie flisacy. Szlak spływu aż do Szczawnicy, biegnąca licznymi pętlami w wielu przypadkach spośród zapalczywymi zwrotami aranżowanymi dzięki Dunajec, rozlicza 18 km a bije się ją w przeciągu 2,5 pór.